Via een van onze inwoners werden we opmerkzaam gemaakt op het feit dat er volgens een woordvoerder van de politie veel nepagenten actief zijn. L1 schrijft:
De politie heeft het afgelopen weekend maar liefst 14 meldingen ontvangen van mensen die benaderd zijn door nepagenten. Dat laat een woordvoerder maandagochtend weten.
Uitzonderlijk veel meldingen
Dat aantal is ‘uitzonderlijk hoog’, zegt hij. Onder andere uit de regio Venray-Gennep kwamen veel meldingen binnen over nepagenten. Of het om één of meerdere personen gaat die zich voordoen als agent, is niet duidelijk. Er zijn nog geen aanhoudingen verricht.
Limburgers krijgen geregeld te maken met oplichters die zich voordoen als politiemedewerker. In mei werden meerdere mensen het slachtoffer. Een man in vrijetijdskleding ging toen langs meerdere huizen in Blerick en Venlo-Zuid, en wist daar als nepagent meerdere sieraden te ontvreemden.
“Wij vragen alert te zijn en uw kennissen en naasten te waarschuwen, vooral degenen die mogelijk nog niet op de hoogte zijn van deze vorm van oplichting”, zo zegt het basisteam van de politie in de regio Venray-Gennep. “Vertrouw niet blindelings op personen die aan de deur komen en zich voordoen als agenten. Geef nooit zomaar geld of persoonlijke eigendommen af.


