Via “Berichten in uw buurt” lazen we dat men rivierhout ter hoogte van Itteren en Borgharen geplaatst zou worden. Daar wilden we meer van weten en hebben informatie opgevraagd bij de gemeente. Een behulpzame ambtenaar van de afdeling vergunningen gaf ons de volgende uitleg:
Door Rijkswaterstaat worden in Maastricht op 2 plekken in de maas rivierhout geplaatst, als aanvulling als natuurlijk habitat voor veel soorten die in de Grensmaas leven. In de bijlage heb ik een nadere toelichting opgenomen die eea verder uitlegt. De locaties zijn gelegen nabij Borgharen, aan de zijde richting Bosscherveld en aan de noordzijde van Itteren. In de bijlage heb ik een document toegevoegd waar u de locaties kunt zien. Als laatste heb ik een bijlage toegevoegd waarin u op tekening ziet hoe eea schematisch is weergegeven hoe de plaatsing uitziet. Daar ziet u dat een groot gedeelte onder de waterspiegel komt te liggen.
Luchtfoto locaties Hier ziet u dat in de Maas bij Voulwammes en in de Maas ongeveer ter hoogte van de Pastoor van Kanstraat in Borgharen de locaties zijn.
2026-01-06 Planbeschrijving plaatsing Rivierhout Grensmaas het hele plan waar men aan moet voldoen.
Tekeningen rivierhout duidelijke tekeningen hoe het uit komt te zien.
gmb-2026-284247 gmb-2026-284502 Dit zijn de “berichten”.
Nou, dan weten we dat ook weer.


