Foto van Dorpsraad Itteren

Dorpsraad Itteren

Veiling collectie en inboedel Dries Engelen Meerssenhoven

Dan denkt u misschien: “Wie is Dries Engelen ook al weer?” Hij is een kunstenaar (o.a. beeldhouwer en keramist) en heeft o.a. het kruis gemaakt op de hoek van Meerssenhoven richting Bunde maar ook de grote sculptuur bij Vijverdal, een herdenkingsplaquette bij de St.Servaaskerk in Maastricht, een bronzen plaquette in het plaveisel van het Vrijthof, het gemeentewapen op het Raadhuisplein in Heer en nog veel meer. Hij woonde in de paardenstal op Meerssenhoven waar men via Binnenste Buiten (KRO-NCRV) een film over heeft gemaakt.

Op 2 februari wordt een groot deel van de privé kunstcollectie van de overleden Noord-Limburgse kunstenaar Dries Engelen (1927 – 2021) geveild. Naast kunstwerken gaan onder andere ook boetseermeubelen en meubilair uit het oude V&D pand in Maastricht onder de hamer. De kijkdagen van deze veiling vinden plaats op zaterdag 31 januari en zondag 1 februari van 11.00 tot 16.00 ur in zijn prachtig tot woonhuis verbouwde paardenstal op het landgoed van Kasteel Meerssenhoven. Tijdens deze kijkdagen geven zijn levenspartner Carla en kinderen een bijzonder inkijkje in hun leven en vertellen zij graag meer over de bijzondere werken. Bekijk de collectie alvast online in de catalogus op deze website.

Misschien wel leuk om even te gaan kijken naar de prachtige kunstwerken van Dries die zo lang in Meerssenhoven heeft gewoond.

Interessant artikel? Deel het!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email
WhatsApp

Reageren?

2 reacties

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Anderen bekeken ook...

Verenigingsnieuws

Help mee JOP te realiseren

Een tijdje geleden hebben we jullie gevraagd welk initiatief we zouden kunnen indienen voor de burgerbegroting. Op deze vraag zijn heel wat reacties gekomen. Als

Lees verder »